líbilo se nám ...

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

14. září 2018

Oslava 40. výročí školy - odpoledne s hosty a veřejností. V 15,00 hod. jsme zahájili oslavy školy na školní zahradě s Divadle Ve Tři - Míša Marková a Vlasta Vébr. Na úvod vystoupily naše malé, milé dětičky z motýlků a včeliček, dále naši hosté - děti ze ZŠ Přemyslovců Louny a ZŠ Prokopa Holého Louny se svým vystoupením, dále aerobic sólo Lucie Kulichová a mažoretkové sólo Tereza Tišáková. Počasí nám přálo a nálada byla výborná po celé odpoledne. Všichni měli možnost nahlédnout do tříd, kronik, fotoalb, shlédnout videoprezentaci z minulosti až po současnost a zapsat se nám do pamětní knihy, která vznikla na památku v tento den. Srdečné pozvání přijaly také bývalé zaměstnankyně školy včetně bývalé paní ředitelky Hany Mackové. Setkání to bylo milé, měly jsme možnost zavzpomínat na společné zážitky a prožité chvíle v naší školičce. Foto v galerii a ke shlédnutí také video, které naleznete v odkazech naší úvodní stránky.

 

18. prosince 2018

"Vánoce ve školce" - dopolední nadílka od Ježíška, moc jsme se těšili, zpívali koledy a ochutnávali vánoční cukroví. Odpoledne nás navštívili rodiče, abychom jim mohli ukázat všechny nové hračky, dárečky ze kterých máme velikou radost... viz. fotogalerie.

 

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

20. června 2018

Rozloučení s předškoláky - NÁMOŘNICKÁ PLAVBA - tradiční setkání na školní zahradě, počasí nám letos přálo. Užili jsme si pasování předškoláčků, tanec a zábavu, melounové a mafinové překvapení od paní kuchařky, společně jsme se rozloučili se školním rokem a už se mooooc těšíme na prázdniny! Krásné prázdniny všem :)

6. června 2018

Vyrazily děti ze třídy motýlků a včeliček do Zoologické zahrady v Ústí nad Labem. Cesta byla báječná a nejvíc jsme se těšili samozřejmě na zvířátka - slony, medvědy, opice, lvy a další. Také jsme si užili na hřišti, spapali všechny dobroty od maminek a vrátili se v pořádku do školičky.

17. května 2018

Beruškový výlet vláčkem a autobusem do Jimlína. Čekala na nás cesta za pokladem, který jsme našli v místní herničce, kde jsme si také dali oběd a pohráli si.

10. května 2018

Tradiční návštěva služebny Dopravní policie Louny, kde se nám líbili všechny vozy. Zahoukali jsme si, dozvěděli jsme se o bezpečnosti na silnici i na chodníku. Dostali jsme také drobný dárek. Děkujeme za povídání pánů policistů a příště zase na viděnou.

26.dubna 2018

Pálení čarodějnic - akce na školní zahradě, při které děti plnily úkoly, soutěže, odvážily se do slizu a užili jsme si společné chvíle. Bohužel jsme nemohli opékat buřtíky, protože foukal silný vítr, tak snad příště.

19. dubna 2018

jsme se vydali na výlet na farmu ve Slavětíne, kde nás vítala paní hospodářka. Ukázala nám všechna zvířátka ze statku - kravičky, telátka, pštrosy, lamy, kozy a ovečky, kačenky a nám se moc líbilo. Budeme se těšit zase na příště. Foto naleznete v galerii.

6. dubna 2018

V pátek byly berušky poprvé v městské knihovně. Seznámily se s prostředím a chodem knihovny. Naučily se jak správně prohlížet knihy, vyslechly si pohádkový příběh o štěňátku a jeho kamarádech. Nakonec navštívily všechny oddělení a vyslechly tajemství "O staré peci". Všichni se těšíme na další návštěvu knihovny.

27. března 2018

Dnes navštívil naší školku pan doktor ze záchranné stanice Praha s programem pro děti "Zábavná první pomoc". Naučil děti, jak správně zavolat sanitku, seznámil nás v jakých případech se už má volat a kdy je to zbytečné. Ukázali jsme si, jak obvazovat plyšového kamaráda a vyzkoušeli jsme si jeho resuscitaci. Moc se nám to líbilo a těšíme se na další takové akce.

21. března 2018

Sluníčkový den u berušek. Děti si zkusily chytat sluníčka na jarní proutek, vyrobily si sluníčkový zápich do květináče, přivítaly sluníčko ve školce, zapívaly mu mnoho krásných písniček a probudily všechny zvířátka ze zimního spánku. Užily jsme si společně dopoledne a naučily jsme se znát žlutou barvu.

21. února 2018

POPRVÉ V DIVADLE - naše malé berušky byly dnes poprvé ve Vrchlického divadle na pohádce "O dvanácti měsíčkách". Moc se nám líbilo nejen představení, ale také prostředí divadla, které bylo zaplněné do posledního místa. Dozvěděli jsme se, jak to v divadle vypadá, jak se v divadle chovat a vyfotili jsme se na jevišti. Fotografie z našeho zážitku naleznete ve fotogalerii školního roku 2017/2018.

14. února 2018

navštívili naši předškoláci prvňáčky v ZŠ Prokopa Holého Louny. Děti se dozvěděly jak to ve škole vypadá, co se děti učí a co už umí. Poznaly také kamarády, kteří chodili k nám do školky.

18. prosince 2017

V pondělí se třída motýlků vydala na delší procházku do centra města. Děti si prohlédly vánoční výzdobu, velký vánoční strom na náměstí a hlavně Betlém u stromečku, o kterém jsme si povídali a vyfotili jsme se u něj. Dětem se procházka s vánoční tématikou moc líbila.

12. prosince 2017

Tento den se nejstarší děti z motýlků vydali vystoupit s krátkým pásmem do Loutkového divadla v Lounech. Vystoupily se dvěma písněmi - Půjdem spolu do Betléma, Už jsou to Vánoce  a básní - Vánoční stromeček. Děti také shlédly vystoupení ostatních školek. Za odměnu děti obdržely hračky a sladkosti.

29. listopadu 2017

děti ze třídy motýlků byly v čajovně, pochutnaly si tam na sladkém čaji a perníčku.

22. listopadu 2017

děti ze II. třídy poprvé navštívily Vrchlického divadlo, kde viděly pohádku "O statečném kováři". Dětem se pohádka moc líbila

13. listopadu 2017

Při svatomartinském dopoledni si berušky vytvořily "hostinu", dozvěděly se z pohádky vše o sv. Martinovi a jeho bílém koni a vydaly se po jeho stopě hledat poklad.

27. října 2017

Tento den děti z motýlků strávily celý den i noc ve školce. Kolem třetí hodiny jsme se s dětmi vydali na školní zahradu, kde děti překonávaly  překážkovou dráhu během a na odrážedlech. Kvůli špatnému počasí jsme se brzy vydali zpět do budovy. Ve školce si děti vyrobily panáčka podzimníčka z listu a čtvrtky a také pavouka z papíru, který se dal použít jako čelenka na hlavu. Po vyrábění na děti čekala cesta za pokladem, děti plnily jednoduché úkoly a na konci cesty je čekalo překvapení, ve kterém našly sladkosti a svítící náramky. Po hledání pokladu si daly děti večeři, připravily si pelíšky, vyčistily si zoubky, převlékly do pyžámek a vyrazily se dívat na pohádku. Postupně jak děti chtěly, odcházely do svých připravených pelíšků a se svítícími náramky spokojeně usínaly. Po ranním probuzení si děti daly snídani a čekaly na své rodiče. Dětem se spinkání ve školce velice líbilo a užily si spoustu zábavy a legrace.

26. října 2017

Ve čtvrtek se děti z motýlků vydaly poprvé navštívit knihovnu. Cestou do knihovny si také prohlédly centrum města. V knihovně nás čekala paní knihovnice s tématem "Poprvé v knihovně". Děti se seznámily s tím, co knihovna znamená, co v ní mohou najít, jak zacházet s knihami apod. Dětem se tato přednáška o knížkách velice líbila. Nakonec si různé knihy mohly prohlédnout, vyslechly krátký pohádkový příběh a prošly si celou knihovnu.

25. října 2017

Tento den se třída motýlků vydala na delší procházku, kdy se děti prošly parkem až ke skalnímu městečku. Tam si děti zahrály různé pohybové hry, prohlédly si městečko a opět se pomalou procházkou parkem vracely do školky. Cestou děti pozorovaly podzimní přírodu a různé přírodniny a plody.

19. října 2019

Při cibulovém odpoledni s rodiči si děti užily matematických a didaktických her s cibulkami. Také je třídily dle barev a velikostí. Všichni si vyrobili panáčky z listí a cibulky. Společně jsme si užili legraci při otiskování ruky na dekorativní ubrus.

10. října 2017

V tento den proběhlo u motýlků společné tvoření s rodiči. Každý si vytvořil podzimní truhlík, který ozdobil různými přírodninami. Všem se truhlíky velmi povedly.

22. září 2017

třída motýlků navštívila lounské zahradnictví. Děti si prohlédly rostliny, které zde prodávají a které může pěstovat i doma.

26. září 2017

se konala na školní zahrádce "Šmoulí párty" se všemi kamarády ze školky. Navštívil nás velký šmoula Koumák, se kterým jsme si zatancovali, zahráli a zasoutěžili. Moc se nám líbil, více foto ve fotogalerii.

20. září 2017

Sbor hasičů a Policie ČR připravili pro děti zajímavé dopoledne plné soutěží a vědomostních aktivit. Naše družstvo ze včeliček statečně zabojovalo a VYHRÁLO skvělé 2. místo. Svým umístěním překvapily nejen sebe, ale i paní učitelky. Jako odměnu získaly  stříbrný pohár, sladké dobroty a didaktické hry.

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

14. června 2017

"Hawai show" - rozloučení s našimi předškoláčky, kteří už se těší do školy. Užili jsme si odpoledne s dárečky, tancem a hudbou, soutěže pro děti, ovocnou ňamkou a spoustou srandy pro malé i velké. Sešli jsme se v dobré náladě a počasí nám dávalo najevo, že prázdniny jsou již za dveřmi. Foto uvidíte v naší fotogalerii. Krásné prázdniny všem!

26. května 2017

"Noc ve školce" aneb zábavné přespání s kamarády! Tento pátek zůstaly malé berušky a jejich starší sourozenci ve školce i přes noc. Čekalo nás plno zábavy, odpolední hry, večerní promítaná pohádka, společná slavností večeře, chystání do pyžámek, čištění zoubků, čtení pohádek a světýlková cesta po školce. Všichni kamarádi si to moc užili a byla to velká legrace. Noc jsme zvládli na jedničku a nemuseli volat žádnou maminku :) 

11. května 2017

konečně se počasí umoudřilo a mohli jsme se sejít na školní zahrádce, kde jsme si užili akci s názvem "Kytičkové odpoledne" - vstupenkou na akci byla samozřejmě kytička (živá, papírová, umělá, trvalka nebo řezaná, ponecháno vaší fantazii). Na školní zahradě děti plnily jednotlivé úkoly - jízda s radvancem, hod včelkou, foukání, poznávání, třídění, řazení a za vše splněné zísakaly připravenou odměnu. Součástí odpoledne bylo také přání maminkám, které v neděli oslaví svůj svátek. Při té příležitosti jsme jim zazpívali, zarecitovali a předali přáníčka. Celé odpoledne provázela dobrá nálada a hlavně příznivé, slunečné počasí. Kytiček se nám sešlo opravdu mnoho, děkujeme a již nám zdobí záhrádku i prostory MŠ. Příští zahrádková akce bude ve stylu "Hawai" - budeme se loučit s našimi předškoláčky a tímto všechny děti z naší školky srdečně zveme.   

4. března 2017

konání 28. ročníku taneční soutěže Elitery, kde jsme poprvé vystupovali a prezentovali tak naše taneční kreace a umění :) umístili jsme se na krásném 2. místě a tedy jsme získali stříbrné medaile. Celá soutěž pro nás byla novinkou, přihlášeni jsme byli mezi samé tanečníky např. ze základních uměleckých škol. My jsme si to hlavně náramně užívali, v naší šatně se zpívalo, křičelo a dovádělo, až se náš bojový pokřik nesl celou sportovní halou... :) vystoupení se povedlo a stříbrná medaile je krásnou motivací pro další ročníky. Děkujeme a moc si vážíme spolupráce rodičů, fandění a povzbuzování.

16. února 2017

Karnevalové dovádění ve školce - všechny děti se připravily do masek a celé dopoledne jsme si vesele hrály, zpívaly i soutěžily. Navštívil nás Šáša Váša, který si pro nás připravil vtípky, legrácky a lumpárny. Foto ke shlédnutí ve fotogalerii.

15. prosince 2016

Ve čtvrtek se třída včeliček zúčastnila vánočního vyrábění na ZŠ Přemyslovců. Dětičky si vyrobily vánoční přáníčko, ozdobičky, záložky do knihy s vánočními motivy a nakonec zdobily perníčky. Vše dělaly s pomocí asistentek - žákyň základní školy. Všechny výrobky se dětem moc povedly.

8. prosince 2016

​Ve čtvrtek jsme vyrazili do nedalekých Postoloprt. Náš cíl byl Dům dětí a mládeže Postoloprty, kde na nás čekalo několik pracovnic z domečku, ale i paní knihovnice z Městské knihovny. Společně si pro nás připravily akci s názvem "Vánoční bubnování". Bubnování na drumbeny, které se zalíbily všem dětem, bylo úplnou novinkou pro naše včelky, motýlky i berušky. Dále jsme se podívali na zvířátka, která zde chovají - morčátka, králík, činčila, vodní želvy, papoušky, rybičky. Také jsme si vyzdobili vánoční perníčky, svíčky a dřevěnou ozdobu, které jsme vezli domů pro maminky, tatínky ... moc se nám líbilo a těšíme se na další příjemné setkání.

5. prosince 2016

V pondělí nás navštívil Mikuláš, andílek a čert. Všechny děti zazpívaly písničku nebo řekly básničku a nahoře ve včeličkách si společně dokonce zatančili. Mikuláš naděloval sladké balíčky a andílek rozdával balíčky, které jsme získali od našich sponzorů. Děkujeme společnosti Dárky za vás s.r.o. - smile4business.cz.

30. listopadu 2016

Ve středu navštívil třídu včeliček strážník městské policie. Dětem vyprávěl a předváděl, jak by se měly chovat v různých situacích - nalezení injekční stříkačky, při útoku psa, ztracení se v neznámém prostředí i jak se zachovat na přechodu pro chodce. Děti ochotně spolupracovaly a na závěr dostaly průkaz předškoláka jako svou vlastní vizitku.

11. listopadu 2016

V pátek jsme si u berušek zpříjemnili dopoledne oslavou svátku svatého Martina. Všechny děti přišly v bílém oblečení, které nám vytvořilo kouzelnou atmosféru. Nejdříve se děti dozvěděly vše o svatém Martinovi, vyrobily si sněhové čelenky a razítkovaly sněhové vločky. Také si zacvičili se "sněhem". Nakonec si prošly Svatomartinskou cestu po školce, na které plnily jednoduché úkoly. Na konci cesty je čekal sladký poklad.

9. listopadu 2016

Podzimní čarování u Motýlků

Ve středu 9.11.2016, odpoledne, jsme se společně s rodiči sešli, abychom si užili „podzimního čarování“, a to na téma halloween. Rodiče s dětmi si mohli vytvořit strašidýlka ze zavařovacích sklenic, bílých a oranžových nafukovacích balonků a dýní, dále dotvářeli obličeje strašidýlkům, které byli připravené na velké, papírové dýni. Odpoledne se velice podařilo, líbilo se nám a všichni nás potěšili krásnými výtvory. 

 

4. října 2016

včelky navštívily v rámci projektu "vláček véháváček" stavebniny, kde viděly různý stavební materiál. Ve školce vytvoří véháváčské vagónky, se kterými se zúčastní soutěže o vánoční stromeček.

26. října 2016

Ve středu 26.10.2016 se třída „Motýlků“ vydala na krátký výlet, a to do malé vesničky Vršovice, kde sídlí firma Felux, která se zabývá kovovýrobou. Do Vršovic jsme dojeli autobusem, což byl pro děti zážitek. Ve firmě Felux děti se zájmem pozorovaly kováře, který jim předváděl, jak se s kovy pracuje. Dále si prohlédly všechny výrobky, které firma vyrábí a obdržely i malý dárek. Poté jsme si dali svačinu a autobusem vyrazili zpět do školky. Výlet byl velice záživný a zajímavý, všem se moc líbil.

22. září 2016

Indiánské řádění

Dne 22. září navštívili školní zahradu indiáni i se svým tee-pee. Naši malí indiánci si vyzkoušeli indiánskou rozcvičku, naučili se základní slova indiánské řeči, zasoutěžili si a získali odměny. Naučili se indiánský tanec a dozvěděli se jak indiáni žijí. Na konci velice pěkného a slunečného dopoledne jsme si prohlédli tee-pee, po indiánsku jsme se rozloučili a těšíme se na další takto vydařené dny ve školce.

4. října 2016

4. 10. 2016 se konalo v naší mateřské škole bramborové odpoledne, které se kvůli nepřízni počasí muselo uspořádat v prostorách třídy i ložnice. Vstupenkou na akci byla samozřejmě brambora. Děti i rodiče měly možnost vyrobit si ježka z brambory, dýňového nebo bramborového panáčka/panenku, mandalu z listů, hod kaštanem, otisky i dýňový slalom na motorce. Odměnou byl voňavý bramborák, moc nám chutnal. Setkání bylo milé, přátelské a spokojené byly jak děti, tak rodiče. Našimi výtvory jsme vyzdobili chodbu a podzim u nás ve školce máme pěkně barevný. Už teď se těšíme na příště.                       

Kde se nám líbilo se dočtete také v rubrice - "Články a zajímavosti"!

ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

2. června 2016

Také berušky se chystaly na výlet vláčkem, ale od rána pršelo a pršelo. Nejprve to vypadalo, že se výlet nebude moci uskutečnit, protože plánovaná cesta vlakem do Lenešic a zpět pěšky kolem řeky Ohře by v takovém počasí nebyla vůbec příjemná. Šlo nám hlavně o vlak, kterým mnohé berušky ještě nejely. Proto jsme dohledali všechny spoje a vyrazili MHD na hlavní nádraží v Lounech. Vláčkem dojeli do Postoloprt, kde ještě stále pršelo. Ale došli jsme až do kina, kde jsme si mohli sednout v pohodlí kinosálu a paní z infocentra byly tak hodné, že nám pustily i pohádku. To se nám moc líbilo :) snědli jsme přichystaný oběd od maminek a stihli jsme se i proběhnout. Nakonec se udělalo takové teplo, že se nám pláštěnky, bundy a mikiny ani nevešly do batůžků. Po příjezdu do Loun jsme navštívili ještě jedno moc pěkné hřiště, kde jsme řádili, foto viz. fotogalerie.

2. června 2016

Dne 2. června jsme se s dětmi od motýlků vypravili na výlet vláčkem do Slavětína. Rozhodování bylo velice těžké, protože počasí nám již od rána moc nepřálo a nevypadalo, že se na nás začne usmívat. I přesto jsme se však rozhodli, že na výlet vyrazíme. A rozhodně to bylo správné. Autobusem jsme se dopravili na hlavní vlakové nádraží a odtud vláčkem přímo do Slavětína. Z tamního nádraží jsme ušli celý kilometr na místní farmu, kde nás již čekala paní Suchá, která nás celou farmou provedla. Viděli jsme pštrosí vajíčka, samotné pštrosy, lamy, kozy, ovce, kachny i kapry, ale především kravičky, kterými se farma doslova jen hemží. Po této prohlídce jsme přešli na fotbalové hřiště, kde děti hrály různé míčové hry, opékaly si samy buřtíky a nakonec si prošly několika disciplínami, kde si vysoutěžili  sladkou odměnu, medaile a několik hraček do školky. Vláčkem jsme se vrátili zpět do školy, kde děti radostně vyčkávaly rodiče, až jim budou moci vyprávět své zážitky. Počasí jsme nakonec měli krásné a všichni jsme si výlet velice užili.

30. května 2016

Dnes jsem se zapojili do soutěže nakladatelství Albatros a převlékli jsme se za skřítky, oslavili tak Mezinárodní den skřítků. Akce se nám moc líbila, protože jsme si užili plno legrace s našimi nejmenšími "beruškami", viz fotogalerie.

10. května 2016

V úterý jsme s dětmi II. třídy navštívili knihovnu a zúčastnili se besedy na téma "Kam s nimi?". Beseda se týkala třídění odpadu, děti vyslechly příběh o modrém a žlutém království, kde odpad třídili draci a později i lidé. Poté si děti pohádku zahrály a učily se, jak odpad třídit, co kam patří. Dětem se činnost velice líbila a dařilo se jim vše správně vytřídit. Nakonec si prohlédly vybrané pohádkové knížky, rozloučily se a odešly jsme zpět do školky.

5. května 2016

Počkat si na lepší počasí se nám opravdu vyplatilo. Nejprve jsme plánovali pálit čarodějnice 28. dubna, ale foukalo, pršelo a byla by nám na zahrádce zima ... a tak, o týden později jsme si to užili. Na děti a rodiče čekalo osm stanovišť, kde zkoušely různé dovednosti. Velký úspěch měl opět sliz, ze kterého děti lovily pavouka a ztracený knoflík, někomu se tato disciplína tak líbila, že přišel několikrát a chtěl si sáhnout do slizu. Také některé maminky vyzkoušely, viz. naše fotogalerie. Celou akci jsme zakončili opékáním buřtíků a piknikem na zahrádce, která byla plná spokojených dětí i rodičů. 18.května 2016 vyjde článek o celé akci v týdeníku lounska Press, viz. sekce "Články a zajímavosti".

3. května 2016

Vyrazily naše nejmenší berušky do Městské knihovny v Lounech na jejich první besedu. Nejprve jsme přemýšleli kde knihovna je, jak se těšíme a kdo už tam někdy byl nebo kdo pravidelně knihovnu navštěvuje. Paní knihovnice na nás čekala se spoustou krásných knížek a příběhem o Honzíkovi, který nevěděl jak se ke knížkám chovat. My to ale víme, proto jsme si spoustu z nich prohlédli a těšili jsme se na pohádku o zvířátkách. Po přečtení pohádky nás paní knihovnice provedla celou knihovnou, byli jsme i v dospělém oddělení, které pro nás bylo jako bludiště, po té jsme hledali cestu zpátky. Moc se nám líbilo a těšíme se někdy příště.

19. dubna 2016

V úterý 19. dubna proběhlo barevné odpoledne ve třídě motýlků. Děti si s rodiči pokreslily trička podle své fantazie, vyrobily si barevná papírová lízátka, kouzlily s otisky štětcem. Na závěr si vzájemně pomalovaly obličeje. Děti měly opravdu velký zážitek a vše co si vyrobily, si odnesly domů.

16. dubna 2016

Vystoupily opět naše šikovné včeličky a šikovné motýlkové holčičky v Městské knihovně Louny na recitační přehlídce, kde zahajovaly tuto akci písní "Pejsek Rex" a "Malovanou pohádkou". Moc děkujeme všem za krásnou prezentaci školy na těchto víkendových akcích. Kolektiv MŠ :) 

1. dubna 2016

Vystoupily naše včeličky v Městské knihovně Louny na krásné akci "Noc s Andersenem", kde zazpívaly píseň "Já jsem ta princezna" a zahrály hudebně pohybovou hru "Šípková Růženka".

23. března 2016

Společné jarní odpoledne s rodiči, kde si mohli vyrobit veselou velikonoční výzdobu se svými beruškami, motýlky nebo včelkami, jsme prožili v dobré náladě a kdo chtěl, odnesl si svůj výrobek domů nebo je vystavený ve školičce.

22. března 2016

Berušky oslavily světový den vody! Čekalo je dopoledne plné her, pokusů s vodou, hrátek a kouzlení. Všichni jsme se ozdobili kapičkovými čelenkami, viz. foto ve fotogalerii šk. rok 2015/2016. Nejvíce se nám líbilo "kouzlení na vodní hladině", kdy jsme vkládali poskládané papírové květy na hladinu a po chvilce jsme se těšili z jejich pomalého a opravdu kouzelného rozvinutí. Také jsme si ukázali jak funguje podtlak v uzavřené nádobě :) čili troška fyziky.

21. března 2016

Nás navštívily paní knihovnice z Městské knihovny v Postoloprtech a připravily pro nás velikonoční dílničky. Vyrobili jsme si zajíčky na několik způsobů a ozdobili tradiční, voňavé perníčky. Viz. foto ve fotogalerii.  

10. března 2016

To byl ten slavný den, kdy naše včelky vystoupily ve Vrchlického divadle na festivalu Mateřinka se svou "Vesmírnou výpravou", vystoupení se moc povedlo a líbilo.

12. ledna 2016

Do školky přijelo "Divadlo ve tři" už ráno v 9,00 hod. :) s veselou pohádkou "O zlaté rybce", moc se líbila dětem i dospělým.

15. prosince 2015

Nás navštívil Ježíšek se svoji nadílkou, foto k nahlídnutí ve fotogalerii pro tento školní rok.                                         Nadílka byla bohatá, berušku mají nové, velké molitanové kostky, odrážecí vozítko, magnetické vkládačky, pro kluky roboty a spoustu dalšího. Těšili jsme se z nových her, knížek a s radostí jsme je odpoledne ukázali rodičům.

26. listopadu 2015

Třída včeliček byla na Základní škole Přemyslovců, kde si děti vyrobily sněhuláky, zdobily perníčky, vyráběly svícny, vánoční přání a malovaly.

5. listopadu 2015

Třídu včeliček navštívil v rámci preventivního programu pracovník vězeňské služby, který dětem přiblížil prostředí a náplň práce vězeňské ostrahy. Dále jim předvedl fyzickou náročnost této práce, děti si také mohly osahat ochranné pomůcky a nástroje, které k výkonu služby potřebují. V závěru si samy děti vyzkoušely fyzickou zdatnost a zahrály si společně hru "Na poldu a zloděje".

20. října 2015

Vítání podzimu - soutěže, hrátky s přírodninami, otisky listů, tanec v rytmu hudby.

8. října 2015

Dýňové odpoledne u berušek. Sešli jsme se v hojném počtu, maminky napekly dobroty v podobě perníčků, koláčků a pod. Na děti čekalo několik koutků, kde mohly tvořit společně s rodiči i ostatními členy rodiny. Zdobili jsme dýně, malovali na kaštany, tiskali bramborovými razítky, skládaly dýňové puzzle, vydlabávali největší dýni a také v tajemném stanu kreslili do podsvícené krupice. Celé odpoledne bylo příjemné jak pro rodiče a děti, tak pro paní učitelky, díky za pěkné odpoledne, které jsem spolu strávili.  

 

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2014/2015

Líbilo se nám na školních výletech, které jsme naplánovali na červen - nejprve jsme vyrazili na zámek Krásný Dvůr, kde jsme prohlídli zámek a jeho komnaty, vyrobili jsme si dřevěnou loutku a shlédli pohádku o skřítkovi Skříňáčkovi. Počasí se vydařilo a tak jsme si užili procházku zámeckým parkem a pohodový piknik v trávě. Foto viz. galerie.     Dále jsme navštívili lesopark v Chomutově, kde už nám počasí tolik nepřálo, ale přesto jsme si užívali prohlídku zvířátek a prostředí ve kterém žijí. Foto také v naší galerii.

16. dubna 2015

Putování za sluníčkem. Tematická vycházka byla plná her, soutěží, písniček a básniček. V cíli cesty jsme se dočkali sladké odměny.

26. března 2015

Blíží se velikonoce, proto i my si musíme pro vytvoření jarní nálady vyrobit pěkné dekorace. Jak se již stalo tradicí, nejlépe se nám pracuje v knihovně v Postoloprtech. Po krátké jízdě autobusem na nás čekaly perníčky, které jsme si dotvořili podle svých představ a dle svých představ je i někteří hned ochutnali, takže si je maminky a tatínkové ani nestačili prohlédnout. Žluté nebo oranžové kuřátko si doma určitě vystavíme. Nejkrásněji ale stejně dopadla jarní taška, kterou jsme ozdobili jarními motivy.

16. prosince 2014

Už čekáme na Ježíška! Copak nám asi nadělí?!  Spousta dárků na nás čekala, děti jásaly, malé berušky tleskaly radostí, všechny děti obdivovaly spoustu dárečků pod stromečkem, zazpívaly koledy a odpoledne jsme nové hračky ukázali maminkám a tatínkům, také sourozencům a ostatním kdo se přišli podívat a posedět při pohodové atmosféře. Děkujeme maminkám, které upekly slaďoučké a lahodné cukroví. Více ve fotogalerii.

9. prosince 2014

Vyrazila celá naše školičky do knihovny v Postoloprtech, kde to vonělo perníčky a vánoční náladou. Prohlédli jsme si kostel, na náměstí (které se opravuje) jsme obdivovali bagry a stavební stroje :) a pak zdobili perníčky, skleněné vánoční koule a dárkové tašky. Paní knihovnice opět předvedly krásné vánoční dekorace v různých barvách, technikách i stylech. Děti se také vyfotily se skřítky. Foto viz. fotogalerie.

4. prosince 2014

Včeličky navštívily knihovnu v Lounech, kde pro ně pracovnice knihovny měla připravené povídání na téma "Z pohádky do pohádky". Děti celé povídání doprovázely pohybem a dramatizací pohádky, pak si mohly prohlížet knihy, které si mezi sebou měnily.

28. listopadu 2014

Včeličky se vypravily do knihovny ozdobit vánoční stromeček.

20. listopadu 2014

Tvořivé odpoledne s rodiči včeliček s názvem "Samá ruka, samá noha, to jsem já, tvůj neposeda". Děti obtiskovaly ruce, nohy a obrázky dolepovaly a domalovávaly. Všechny obrázky byly vystaveny v MŠ.

14. listopadu 2014

Do třídy včeliček přišla pracovnice z PPP v Lounech a seznámila děti v rámci preventivního programu s pohádkou "O kocourkovi Mikešovi a Mourkovi". V této pohádce se dozvěděly o mezilidských vztazích, zahrály si několik pohybových her a vyplnily pracovní listy k tomuto tématu.

12. listopadu 2014

Včelky navštívil strážník Městské policie Louny a seznámil děti v rámci preventivního programu o možném číhajícím nebezpečí, jako je například napadení psem, pohození injekční stříkačky, komunikace s neznámou osobou a podobně.

9. října 2014

Navštívili jsme divadlo Rozmanitostí v Mostě. Cestou jsme pozorovali podzimní krajinu, traktory na poli a těšili se na pohádku o třech prasátkách. Prasátka byla moc milá a jmenovala se Pašík, Vašík a Boubelka. V pohádce nechyběl ani vlk, který boural prasátkům domečky, byl to vlk moderní, který dokonce i repoval :) moc hezká podívaná, která končila dětským potleskem.

6. října 2014

Když mi z Městského Úřadu Louny bylo oznámeno, že se stáváme školou, kterou chce společnost LIDL sponzorovat bylo to velké a milé překvapení. S nadšením jsem tuto skvělou zprávu sdělila všem pedagogům, provozním pracovnicím a hlavně dětem a rodičům. Připravili jsme letáčky s upoutávkou této akce, která se měla konat 6.10.2014 a samozřejmě jsme se chtěli také zúčastnit. Děti malovaly obrázky jako poděkování a připravily krátké vystoupení. Nadšeně se těšily do LIDLU, kde na nás čekala přátelská atmosféra. Přišli se podívat rodiče, prarodiče, ostatní děti, dokonce i z jiné lounské mateřské školy.
 
Děkujeme společnosti LIDL za velmi příjemnou zkušenost a finanční podporu ve výši 50 000,- Kč, která bude využita na nákup herních prvků na školní zahradě. 
 
                                                                                                                     Mgr. Kamila Tišáková - ředitelka 

 

1. října 2014

V jeden krásný podzimní den jsme se vypravili od nás k blízké jízdárně. Shlédli jsme koníky na pastvě, jak se koník sedlá a volně běhá v ohradě. S koníčkama jsme se rozloučili zamáváním a cestou zpět do školky jsme si do kapsičky nasbírali ořechy.

10. září 2014

Včelky se zúčastnily soutěže, která byla pořádána hasičským sborem s názvem MALÝ SOPTÍK, kde plnily různé disciplíny, např. hod kroužkem, míčkem, slalom s vodou, stříkání vody na kuželky, a podobně. Za účast dostaly drobnou odměnu.

 

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2013/2014

19. června 2014

Třída motýlků navštívila solnou jeskyni v Lounech. Cítily se zde jako u moře. U vstupu dovnitř pro nás byly nachystány deky,  hračky, omalovánky a další. Děti si nejen pohrály, ale i načerpaly energii při relaxační hudbě v příjemném a zdravém prostředí.

16.června 2014

Hurá, školní výlet je tu! Tentokrát jsme vyrazili na zámek KRÁSNÝ DVŮR. Cesta nám ubíhala pozorováním krajiny a brzy jsme byli na místě. Hned po příjezdu navštívily včelky tvořivou dílnu, kde si každý vyrobil dřevěnou loutku pejska, kočičky, zajíčka nebo medvěda. Mezi tím už malé berušky a motýlci sledovali pohádku "O Červené Karkulce", poté také vyráběli loutku dle vlastního výběru. Třetím bodem naší výpravy byla prohlídka zámku, kde jsme se dozvěděli spousty zajímavých věcí z historie. Překvapilo nás kolik tajných dveří zámek ukrývá. Takže shrnuto, podtrženo = tvořili jsme, sledovali pohádku a prohlédli si celý zámek. Na oběd v zámeckém parku určitě jen tak nezapomeneme, protože piknik v trávě se skvělou partou se všem moc líbil. Dokonce jsme v parku objevili netopýra, který nehnutě, vzhůru nohama, odpočíval zachycený na kůře stromu. Prohlédněte také naší fotogalerii.

10. června 2014

Včelky se šly podívat k hasičům, povídaly si s nimi o jejich práci, prohlédly si služební hasičské auto, zkusily si stříkat hadicí a největším potěšením bylo závěrečné postříkání hadicí. Včelkám se u hasičů velice líbilo.

27. května 2014

Včeličky se sešly v knihovně na další besedě, kde si společně poslechly pohádku "Krtek zahradníkem", povídaly si podle obrázků o ročních obdobích, pojmenovávaly a třídily ovoce a zeleninu, prohlížely knihy.

19. května 2014

V tento den jsme chystali naší 1. školní akademii, která je v naší škole úplnou novinkou. Ještě na dopolední zkoušce, kde se musely připravit veškeré kulisy, rekvizity i zázemí pro děti bylo vše pod tlakem zda vše dopadne tak jak má. Více se dočtete v týdeníku Press, který vyšel 28.5.2014 a foto k shlédnutí ve fotogalerii.

25. března 2014

Jednoho deštivého dne, kdy nám chybělo sluníčko jsme navštívili stejně jmenovanou Kavárnu Slunce. Zde jsme si pohráli - kluky bavilo zdolávání překážek na motorkách a holčičky zaujalo vaření. Odnesli jsme si plno zážitků a od paní učitelek dostali překvapení - želé jako mořská potvora!!

21. března 2014

se včeličky zapojily do projektu "Recyklohraní", kde během dopoledne vymalovaly omalovánku, pátraly po správné cestě žárovky na pracovním listě, poslechly si pohádku "Celkem šťastná pohádka z odpadků". Dále pak roztřídily odpadky na pracovním listě. Z doneseného odpadu k recyklaci třídily do kontejnerů skutečný odpad, zahrály si pohybovou hru "na Kontejnery". Odměnou za toto krásné dopoledne bylo kreslení v parku barevnými křídami. Za podpory rodičů včeličky doma vyrobily a donesly do školky své žárovičky. Všem děkuji.

20. března 2014

Ve třídě berušek se konal "Sluníčkový den"- oslavili jsme krásně příchod jara. Sešli jsme se oblečeni v různých odstínech žluté a oranžové. Na všechny čekala sluníčková koruna, kterou jsme se hned po příchodu do školky vyzdobili. Den nám začal připravenou sluníčkovou cestou. Dokonce i svačinka byla sluníčkově zdobená :) pak jsme společně hráli, tancovali, vystavili svá krásně malovaná sluníčka a každý byl odměněn, jak jinak než sluníčkovým diplomem a sladkou dobrotou. Byla to příjemná změna a všichni se náramně bavili. Foto k nahlédnutí ve fotogalerii.

11. a 12. března 2014

Předškolní děti ze třídy včeliček se již od ledna připravovaly na dětský festival mateřských škol s názvem "Mateřinka", kam se každoročně naše škola hlásí. V březnu konečně nastal ten čas předvést co umíme :)  Ve Vrchlického divadle bylo v tyto dny opravdu nabito! Naše vystoupení "Náš styl", bylo oceněno velikým aplausem a dokonce v některých očích se zaleskla slza, tak moc jsme se líbili.

7. března 2014

Třídu včeliček navštívil příslušník městské policie, který si s dětmi přišel v rámci preventivního programu popovídat o špatném chování některých lidí, o tom, co dělat, když se ztratí, na jaká čísla volat v případě nebezpečí, jak se ubránit "zlým lidem", apod. Toto povídání si oživily hrou "na pejsky".

4. března 2014

Včelky navštívily besedu v knihovně s tématem "Ten dělá to a ten zas ono". Děti si nejprve poslechy pohádku "O slepičce a kohoutkovi", pak si společně povídaly o povolání rodičů, vyslechnutou pohádku si pomocí obrázků zahrály a na závěr se potěšily prohlížením kníže ke zvolenému tématu.

28. února 2014

Naše malé berušky šly poprvé do knihovny na besedu s názvem "Poprvé v knihovně". Nejprve se cestou zastavily v novém zverimexu na náměstí, kde mohly pozorovat dvě malé opičky, chameleona, papoušky a spoustu dalších zvířátek. Potom nadšeně dorazily do knihovny, kde už na nás čekala moc příjemná a milá paní knihovnice. Povídali jsme si o tom jak správně se v knihovně chovat a také jak zacházet s knížkami, které si můžeme půjčit. Také jsme si prohlídli spoustu nádherných knížek, plných obrázků. Nakonec jsme se v klidu usadili a poslouchali pohádku :) moc se nám líbila ...

26. února 2014

Včeličky odjely vláčkem do DDM v Postoloprtech, kde pro ně bylo připraveno zábavné dopoledne na téma "Ovčí vlna". Během tohoto dopoledne se včelky seznámily se zpracováním ovčí vlny. Měly možnost shlédnout i vyzkoušet si předení, vyčesávání a tkaní. Nakonec si vyrobily svoji vlastní ovečku a ozdobily ji ovčí vlnou. Při cestě zpět vláčkem jim pan strojvedoucí umožnil prohlédnout si jeho kabinu, ze které řídí vlak.

19. února 2014

V preventivním programu o zdravé výživě, obohacený pohádkou, pohybovou a didaktickou hrou se děti seznámily s tím, co je zdravé a nezdravé. Na závěr v pracovním listě své poznatky využily.

14. února 2014

se včelky zúčastnily besedy v městské knihovně "Na návštěvě u Večerníčka". Včelky rozeznávaly postavy z večerníčků, prohlédly si knížky a také se naučily, jak se ke knížce správně chovat. Těšíme se na příští besedu, která nás čeká už v březnu.

10. února 2014

navštívily včelky žáky 1. tříd ZŠ Prokopa Holého. V lavicích  jsme našli naše kamarády ze školky, kteří nám ukázali, co se od září naučili. Ve škole se nám moc líbilo, proto nám už nic nebrání v tom, abychom se těšili do první třídy.

10. prosince 2013

Včelky vystoupily na vánočním představení v loutkovém divadle.

28. listopadu 2013

Motýlkové navštívili dětské centrum Bludo. Děti si pohrály a zatančily s Mickey Mousem.

21. listopadu 2013

Motýlkové navštívily také knihovnu na besedě "Povídání s Večerníčkem". Prohlédly si spoustu obrázků a knih, nakonec si dávaly hádanky u obrázků.

19. listopadu 2013

Včeličky navštívily Městskou knihovnu v Lounech na besedě "Když si šneček hrál", prohlédly si spoustu knih, vyslechly pohádku a nakonec nakreslily pěkný obrázek.

11. listopadu 2013

Motýlkové a včeličky navštívili Divadlo rozmanitostí v Mostě. Zhlédli pohádkové představení "O líných strašidlech", zahráli si na herce a prohlédli si zákulisí, kostýmy a loutky.

7. listopadu 2013

Včeličky navštívily pilu v Jimlíně. Viděly úpravu dřeva od stromu až po konečný výrobek. Na závěr si prohlédly i některá domácí zvířata - ovce, slepice, prasata.

5. listopadu 2013

Včeličky si užily Halloweenské dopoledne plné tance, zpěvu, soutěží a legrace. Velikou radost nám udělala usměvavá svačinka, kterou nám připravila paní kuchařka. Každá maska byla výjimečná a zajímavá. Dopoledne jsme zakončili sladkou odměnou.

30. října 2013

V dětském centrum Myšákov bylo pro motýlky připraveno zábavné dopoledne. Děti si zde na Halloweenský den užily plno legrace a soutěží.

25. října 2013

Sportovní den hokejového kluka pro děti z MŠ. Děti soutěžily ve 4 disciplínách - slalom, sprint, skok do dálky a vrh balonem. Na dětského hokejového brankáře si vyzkoušely střelbu a nájezdy, oblékly se do hokejové výstroje. Na závěr dostaly malou odměnu a diplom. 

23. října

V mateřské škole se odpoledne sešli rodiče s dětmi a společně tak vyrobily z přírodnin podzimní dekoraci - např. sovu, dráčky a pod. Všechny podzimní výrobky byly vystaveny v MŠ.

18. října 2013

Mateřskou školu navštívil příslušník Městské policie Louny a seznámil děti s preventivním programem číhajících nebezpečí jako je napadení psem, injekční stříkačky a pod.

2. října 2013

Náš první školní výlet v tomto roce se náramně vydařil. Počasí nám přálo a tak jsme se moc těšili na cestu autobusem a zvířátka v chomutovském lesoparku. Pro malé berušky byla cesta autobusem opravdovým zážitkem, některé jely poprvé, a tak počítaly mosty, pozorovaly krajinu z okýnka a nemohly se dočkat až tam budeme. Viděli jsme spoustu zajímavého od malé opičky, až po oběd pro hady :) Vrátili jsme se spokojení a plni zážitků, které jistě budeme vyprávět rodičům. Foto naleznete v galerii.

19. září 2013

Včeličky se zúčastnily soutěže "Malý Soptík", kterou pořádal Hasičský sbor Ústeckého kraje. Děti viděly v úvodu zásah policejního psa při napadení. Poté se zapojily do soutěžních disciplín, jako je např. dálková doprava vody, hod kroužky, stříkání na cíl apod. Dětem se tato soutěž líbila, na závěr každý dostal sladkou odměnu, pamětní list a omalovánky.

6. září 2013

Třída včeliček a motýlků navštívila výstavu "Člověk v přírodě", kde děti viděly králíky, ptactvo, květiny, koně a další zajímavosti.

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

13. června 2013

Ve čtvrtek se "Motýlci" vydali na dopolední výlet vlakem z hlavního nádraží na malé nádraží. Cílem bylo poznat prostředí železniční dopravy. Cestou zpět se děti prošly Horálkovými sady, pohrály si na dětském hřišti a spokojeně došly zpět do MŠ.

24. května 2013

Tento den se motýlci zúčastnili exkurze do zaměstnání rodiče a navštívili firmu SEKO. Celým areálem nás provázel pan Sedláček. V příjemném dopoledni děti shlédly spoustu zajímavých zvířátek, helikoptéru a letadlo. Vše bylo zakončeno občerstvením.

2. května 2013

Návštěva herního centra Backiland se nám všem moc líbila. Celý den jsme se klouzali, vozili se vláčkem, šplhali na horolezeckou stěnu, skákali na trampolínách, prolézali temným tunelem do džungle, jezdili autíčky, šlapadly a hráli si v prolézacím hradu, kde jsme se učili i střílet. Domů se nám vůbec nechtělo. Také si pochvalujeme naše nová trička, která jsme měli ten den poprvé na sobě. Každá třída je barevně rozlišená a tak jsme se všichni lehce našli.

22. dubna 2013

jsme krásně oslavili "Den Země" - každá třída z naší školky vysadila na školní zahradě svůj strom, jedná se o borovici černou. Společně jsme vybrali vhodné místo a všechny děti se podílely na výkopu i sázení. Těšíme se jak nám porostou!

16. dubna 2013

Výlet za zvířátky na farmu ve Slavětíně nad Ohří jsme dvakrát odkládali, ale vyplatilo se nám to! Farmu jsme si prohlédli za krásného počasí. Protože jsme přivezli spoustu nasušeného chleba a pečiva, zúčastnili jsme se krmení lam, ovcí, koz a kachen. Dozvěděli jsme se, co má které zvíře na jídelníčku, prohlédli jsme si zblízka velká pštrosí vejce a nová mláďata. Velké traktory zaujaly nejen kluky, takže jsme se u nich i vyfotili.

25. února 2013

ZUŠ Postoloprty si pro nás připravila "Krabičkovou pohádku". Navštivila nás dvě děvčata z dramatického oboru, která děti upoutala rýmovanou, veselou pohádkou o princezně Krabičce, draku Krabičákovi a nechyběla ani babice Krabice ošklivá jak opice :) děti se zapojovaly do komunikace a doplňovaly jednotlivá slova dle obrázků, tím také pomohly zachránit princeznu Krabičku od šišlání.  

23. února 2013

Předškolní včeličky podruhé vítají malé občánky města Loun na Městském úřadě. Vystoupení se velice povedlo a celkem jsme přivítali přes dvě desítky miminek.

15. ledna 2013

Mezi včelky přišla pracovnice PPP s preventivním programem o hygieně a s pohádkou "Jak se sluníčko nemylo". Děti se s pomocí malovaných kartiček a her dozvěděly vše, co je potřebné k hygieně a k utvoření hygienických návyků. Zahrály si hru "Na vitamíny a bacily" a na závěr si vyslechly pohádku vyprávěnou podle malovaných obrázků.

10. ledna 2013

Děti ze třídy včelek navštívily první třídy Základní školy Prokopa Holého, kde shlédly vyučovací hodinu. Paní učitelka z první třídy připravila pro děti pestrou ukázku všeho, co děti ve škole dělají a čemu se učí a zapojila do výuky i naše včeličky. Při rozloučení si všechny děti vyměnily dárečky.

11. prosince 2012

Berušky a motýlci se vypravili autobusem do knihovny v Postoloprtech na vánoční dílny. Viděli jsme zde krásné vánoční dekorace a netradiční výzdobu z různých materiálů. Děti zdobily svíčky, perníčky a tvořily papírový strom. Všechny výrobky si nadšeně odvážely domů, jen perníčky maminkám nedovezly. :) více v článku týdeníku Hlas, který vyjde 19.12. 

7. prosince 2012

Děti z motýlkové třídy navštívily dětské centrum BLUDO. Zažily tam spoustu legrace a už teď se těší, až BLUDO navštíví se svými rodiči.

20. listopadu 2012

Děti ze třídy berušek navštívily muzeum v Lounech, kde probíhá výstava panenek a betlémů. Nejvíce je potěšily vystavené pokojíčky pro panenky. 

Děti ze třídy motýlků a včelek se vydaly na Boží Dar navštívit Ježíška. Donesly mu svá vánoční přání a poznaly jeho pomocníky, kteří jim připravili spoustu zajímavých úkolů.

13. listopadu 2012

Děti z motýlkové třídy se sešly se svými rodiči na tvořivém odpoledni, které jsme nazvali "Strašidelné boty". Naše výtvory byly velmi nápadité a každý byl v něčem originální. Strašidelným kamarádům jsme nakonec vymysleli zajímavá jména - napřiklád Bubák, Rybičky, Dráček, a podobně. Při odpoledni jsme zažili spoustu legrace a těšíme se na další zábavnou akci s našimi rodiči.

2. listopadu 2012

Děti z motýlkové třídy navštívily dětské volnočasové centrum MYŠÁKOV. Děti se seznámily s klaunem Myšpulínem, se kterým si zatančily a zažily spolustu legrace. Na závěr nás přišel pozdravit Myšák Mickey, který měl pro nás pěkné dárečky.

23. října 2012

se všechny děti naší mateřské školy zúčastnily výletu do Planetária v Teplicích. Programem nás provázel Rákosníček, který nám představil některé úkazy oblohy a také některá souhvězí v podobě pohádkových postav. Postavičky jsme pak společně hledali na veliké noční obloze. Všichni jsme se vrátili z výletu nadšeni a plni zážitků.

16. října 2012 - DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ V ŽATCI

Děti od motýlků navštívily dopravní hřiště s dětskou hernou. V horní části se děti seznámily se spoustou dopravních značek a svezly se v autíčkách. V dolní části se vyřádily na klouzačkách a ve vaně plné balónků.

 

TOPlist